Blog

Jak jsme u Cadetgo.sk zvýšili konverze z PPC reklamy o 44,58 %

Správa PPC reklamy, aneb kdy to začalo

Se společností Cadet Go Slovakia s.r.o. jsme navázali spolupráci v roce 2017, kdy jsme převzali správu kampaní v systému Google Ads (dříve Google Adwords) a trvá do dnešního dne.

 

O CadetGo.sk

Společnost Cadet Go Slovakia s.r.o. je slovenskou pobočkou české společnosti Cadet Go s.r.o., jenž byla založena v roce 2007. Všechny aktivity této společnosti se soustředí na rozvoj manažerských dovedností a přípravu samotných manažerů, soft skills školení ve formě otevřených kurzů či firemních programů na míru.

 

Cíle spolupráce a cesta k úspěchu

Po společných konzultacích s klientem jsme se zaměřili na zvýšení počtu objednaných kurzů z PPC reklam s cílem udržet současné náklady.

Naším prvotním cílem byla analýza stavu aktuálních kampaní v rozhraní Google Ads a jejich výsledků. Samotné prověření kampaní ukázalo další potenciál pro zvýšení počtu konverzí, proto jsme se rozhodli kampaně celkově změnit a nastavit strukturu tak, abychom mohli kampaně úspěšně optimalizovat a klientovi poskytnou „garanci“ pozitivního vývoje. Nově jsme také nastavili remarketingové kampaně, které opakovaně zasahují ty návštěvníky, které se nám nepodařilo proměnit v zákazníky již při první návštěvě.

Po realizované úpravě kampaní jsme se zaměřili na samotnou optimalizaci kampaní, jednotlivých sestav a reklam. V rámci optimalizace dochází k aktualizaci reklamních sdělení, přidávání nových sestav i zakládání zcela nových kampaní s cílem přizpůsobit vše aktuálnímu obsahu webu klienta. Nedílnou součástí je i práce s klíčovými slovy – přidávání relevantních klíčových slov a naopak vylučování klíčových slov, která nejsou přínosná a jejich výkonnost je téměř nulová.

V průběhu spolupráce pravidelně komunikujeme s klientem a snažíme se mu dávat individuální doporučení ohledně jeho webu, možnosti dalšího růstu apod.

 

Reklama Google Ads a CadetGo.sk

 

Výsledky naší spolupráce

Již od druhého měsíce (02/2017) docházelo k nárůstu objednávek jednotlivých kurzů a soustavně narůstaly až do léta (viz. graf níže), kde docházelo k mírnému poklesu objednávek (primárně z důvodu sezónosti v tomto druhu oboru). Od 09/2018 opět počet rostl s malou odchylkou v druhé polovině prosince (Vánoce).

 

Cadet Go Slovakia

 

Za uvedené období (porovnáváme období 05-12/2017 s obdobím 05-12/2016) došlo k nárůstu objednávek o 44,58%. Došlo i k mírnému navýšení nákladů na PPC kampaně, ale cena za konverzi byla na akceptovatelné výši a kampaně jsou dodnes velkým přínosem.

 

A zaujaly kampaně?

Statistika kampaní

 

Jak naší spolupráci hodnotí klient?

Pokiaľ hľadáte partnera, ktorý Vám pomôže naštartovať alebo akcelerovať Váš biznis, potom LemitoMedia s.r.o. je ta pravá voľba. Nakoľko poznáme prácu a prístup pána Balouna, stal sa prirodzene našim partnerom pri budovaní značky a obchodných aktivít na slovenskom trhu. Od prvého dňa spolupráce viditeľne rastie počet klientov a tým aj obrat spoločnosti. Odporúčame všetkým, ktorým záleží na kvalite a chcú sa posunúť ďalej. Dobrá komunikácia a ústretovosť je bonusom, s ktorým Vás to bude ešte aj baviť!

Libor Kotlán
Jednatel CadetGo Slovakia s.r.o.

 

Cadet Go Slovakia s.r.o.

Závoláme Vám.

Závoláme Vám.