Blog

Poslat peníze e-mailem? V USA už to jde!

„Tady máte tu zásilku, šéfe, bude to 200 korun.“ – „Díky! Jé, promiňte, teď nemám u sebe peněženku… já vám to pošlu mailem, dejte mi adresu.“ Zní to neobvykle, ale je to něco, co se neodvratně blíží. A rychle si na to zvykneme. Zasílání peněz e-mailem z mobilního telefonu, možná na každodenní bázi, se stane nedílnou součástí naší kultury. V Americe se tato praxe zavádí již nyní. Kdy tato služba dorazí k nám je tudíž jen otázkou času.

Vlastně to není žádná novinka. Aplikace Google Wallet byla představena již před lety. Doposud ale její využití bylo omezené jen pro NFC telefony a jen pro podporované platební terminály, jichž ani v USA bylo jako šafránu. Zjednodušením celé funkce a její aplikací na Gmail pro Android (při aktualizaci na poslední verzi 7.2.26 uvedené v březnu tohoto roku) se konečně vytvořily podmínky pro masové rozšíření.

Jak to tedy bude vypadat? Naprosto jednoduše. Napíšete běžný e-mail, zadáte „přidat přílohu“. Kliknete na ikonku dolaru či libry, napíšete příslušnou částku a pošlete. Příjemce, třeba kurýr, který vám donesl balíček, vám může klidně koukat přes rameno, aby se ujistil, že platba probíhá v pořádku. Částka bude automaticky stržena z vaší karty, již máte propojenou s Google účtem. Jak prosté, Watsone.

Mimochodem, na rozdíl od odesílatele příjemce peněz ani nemusí používat Gmail, stačí mu pouze aplikace jako taková. Co musí udělat je otevřít svůj e-mail a kliknout na možnost „Claim Money“ (v češtině to bude asi přeloženo jednoduše jako „přijmout peníze“, případně „potvrdit příjem“).

Příjemnost a hlavně rychlost takovéhoto způsobu platby si jistě záhy získá velkou popularitu. Hodně lidí ale určitě bude chovat nedůvěru k bezpečnosti této služby. Zabránit tomu, aby někdo po odcizení vašeho telefonu zároveň vybrakoval vaše konto ale můžete tím, že přístup do Gmailu umožníte jen po zadání hesla nebo otisku prstu. Navíc všechny transakce jsou detailně monitorovány proti případnému zneužití. Pokud přesto k neautorizované platbě dojde, můžete se spolehnout na „Google Wallet Purchase Protection“. Tato ochrana proti zneužití kryje 100% zaslané

 

Závoláme Vám.

Závoláme Vám.